| mrclaust a întrebat:

Cum credeți ca va fi următoarea generație de FPS (2015 -2020)? Ultima generație de FPS sunt cele de genul Call of duty, battlefield :bad company 2 și ma rog. Acestea folosesc in gameplay caracteristici de genul doar ținta armei, detectoare de căldura, o mai mare respectare a legilor fizici, grafica mult mai realista. Generatile anterioare au fost cele de genul counter-strike 1.6 cu grafica medie un gameplay atunci magnific dar acum slab tare.

2 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

>FPS-uri in viitor

http://www.youtube.com/watch?v=m6Wgr3LywmY&NR=1

oh, cum ramane cu Duke Nukem 3D?
Wolfenstein si celelalte...
Blood si Quake?

| -=AleCS=- a răspuns:

Nu stiu... chiar sunt curios. cam toate sunt asa cum ziceai si tu, se vede doar arma, mainile eventual, sunt jocuri in 3th person, sunt curios ce o sa mai inventeze astia thinking
pana atunci eu o sa raman addicted to Call of Duty (toate din serie)