| cristinaoprea a întrebat:

Cum credeti in ce scopuri va fi folosit calculatorul in viitor?

Răspuns Câştigător
| Florin458 a răspuns:

Pe viitor,calculatorul,va fi folosit pentru a progresa si mai mult tehnologia planetei,probabil vor dezvolta si mai bine rachetele, avioanele, va disparea combustibilul si va aparea forta gravitationala, multe chestii vor fi inlocuite cu masinarii, deci locurile de munca se vor diminua si cel mai rau probabil vor aparea cipuri sau alte chestii similare care ne vor monitoriza 24/24.

| hp8510p a răspuns (pentru Florin458):

Avioanele deja au computer asemanator unui pc dar mult mai puternic.Am vazut asta pe Discovery

4 răspunsuri:
| Cirstina_Alex_1990 a răspuns:

Tot ce face acum...calculatorul va înlocui telefonul tableta televizorul etc.
Vor fii mult mai performante...vor avea multi senzori inclusiv holograma poate cine stie...va fii o cutie de care iese o masina zburatoare(gen transformers) un robot.e greu de zis.dar in viitorul apropiat nu va aparea ceva imovativ, doar performante marite poate doar vor fii mai mici

| hp8510p a răspuns (pentru Cirstina_Alex_1990):

Este invers... Tableta si telefonul a inlocuit pc-ul

| Cirstina_Alex_1990 a răspuns (pentru hp8510p):

Sa dai 3000 de lei pe un telefon de ultima geneeatie.
Si apropo tableta nu e cine stie ce, iti iei un laptop cu touch screen.pe viitor va fi doar calculatorul..sau se va numi altfel.eu vorbeam de viitor.