| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti voi ca va fi sfarsitul lumi?

-Razboi nuclear / Arme chimice / Virusi devastatori / Un meteorit mare / Dumnezeu va aduce sf. lumi / Invazie de extraterestri / etc
-Sau poate uni considera ca nu va fi sf lumi, peste multi ani v-om coloniza alte planete ...etc

Va rog cat mai multe argumente happy

9 răspunsuri:
| EpicWIN a răspuns:

Vezi ca faci troll bait...

| Tops a răspuns:

Wow bai da ai imaginatielaughing sa te duci la hollywoodlaughing))))

| MissBeer a răspuns:

Nu ma gandesc la unsfarsit brusc, ci la unul treptat... Lumea va sfarsi peste foooaaaarte mult timp din cauza: inundatiilor, incendiilor, poluarii etc.

| Ionut6999 a răspuns:

Vezi tu sfarsitul lumii nu e tot dintr-o data e pe parcurs. Uite cand o fost cutremurul din japonia, pentru oamenii de pe coasta de est a japoniei o fost sfarsitul lumii. In 1945, cand s-a terminat al doilea razboi mondial, Germania a fost distrusa din temelii. Atunci a fost un fel de sfarsitul lumii pentru nemti. Sau oricum un al treilea razboi mondial nu se mai risca curand. Unul ar putea incepe din cauza ca petrolul nu mai e mult si ar porni lupta pentru el. Insa, oamenii de stiinta au demonstrat, ca vom gasi petrol si mai adanc in pamant in afara de cel de acum, sau mai mult ca sigur vom gasi alte resurse ce pot fi folosite ca drept combustibil. Oricum sa inventat masina cu apa si cea cu energie solara. Si extraterestrii sunt la mii de ani lumina distanta de noi, Vor ajunge la noi cel putin peste 500 de ani, adica sa aterizeze, sa etc. sper ca te-am ajutat

| har a răspuns:

Dumnezeu cu siguranta NU va aduce sfarsitul lumii,ci noi,sfarsitul lumii probabil va fi atunci cand oaemnii se vor omora toti intre ei, and va fi tezastru si distrugere, razboaie fara sfarsit, aer poluat, daca oamenii vor fi tot mai rai atunci e rau, dar daca vor deveni mai buni atunci acel "sfarsit al lumii" ar fi mult mai tarziu

| Dangel a răspuns:

Foarte simplu.NOI vom aduce sfarsitul lumii.Prin:poluare si macelalrirea naturii.

| VampDiaries a răspuns:

Eu cred ca e o mare prostie inventata de oameni. Si chiar daca va fi cum sa crape asa din senin pamintul? Sau cum sa ajunga extraterestrii la noi pe pamint? Eu cred ca e o prostie sa crezi in asta? Nu mai tin minte in ce tara sa construit sub pamint un tunel in care se pot adaposti citeva milioane de oameni. Imaginatia oamenilor... Noi nu sintem in era dinozaurilor. In loc sa evoluam oamenii isi baga in cap toate prostiile. E foarte stupida chestia.

| VictorMihail1990 a răspuns:

Sincer sa-ti spun asta cu dumnezeu..cu sfarsitul lumii suna a bascalie, deci gandeste-te daca in biblie(sau ce vrei tu) spune ca dumnezeu ne iubeste si altceva el nu va da sfarsitul lumii..razboi nuclear deja s-a facut, virusi devastatori sunt, etc.Dar. SPUN DOAR DAR. ar fi o posibilitate de 1% sa ne invadeze extraterestrii. nu stiu chiar ce sa zic am multe idei in cap

| VladMax a răspuns:

Sfarsitul Lumii... Scrie in Cartea Apocalipsei (Nu vor fi arme chimice, extrateresti, razboi nuclear, nici meteorit si nici alte prostii) Iisus Hristos a spus oamenilor. ``Va fi un Sfarsit. Dar nici Fiul Omului nu stie cand va fi acesta, decat Dumnezeu``... Si Mantuitorul ne mai spune : Sfarsitul Lumii fa fi asa : Fratilor vor fi razboaie, om pe om o sa se taie, mamele isi vor omora pruncii, va incepe era lu antihrist, frate pe frate o sa se omoare.