| orosdoru a întrebat:

Cum dezactivez costul suplimentar Orange? FUNDA URGENT!

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Nu ai cum sa dezacitvezi asa ceva. Dar poti sa iti setezi o limita de cost suplimentar, astfel incat atunci cand ajungi la acea limita, nu mai poti face nimic.

5 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Daca ai dezactivat din setarile telefonului traficul de date si telefonul tot se conecteaza la internet acest lucru poate fi posibil doar daca ai o anumita aplicatie care influenteaza aceasta functie sau daca este o problema software cu sistemul telefonului.

Indiferent de situatie daca vrei sa fii sigur ca nu te mai conectezi la internet trebuie sa stergi setarile pentru acces la internet. Mergi in Settings >> Wireless & networks >> Mobile networks >> Acces point names >> aici selectezi profilul de internet, de regula este Orange internet, apesi butonul de optiuni si selectezi Delete APN. Sper ca te-am putut ajuta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai cum sa dezactivezi asa ceva.
ala il faci in momentul in care iti consumi optiunile din abonament.

| Irena97 a răspuns:

Pai nu ai ce dezactiva. Pe ala l-ai facut pentru ca ai depasit minutele sau ai trimis sms in altele retele sau din alte motive.

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Activezi o alta optiune!

| rares011098 a răspuns:

Uite raspunsul pe care cred ca o sa il primesti de la toata lumea:ESTE IMPOSIBIL ACEST LUCRU.Sau uite altul: este irealizabil. Daca nu vr cost atunci ia-ti o cartela.