| Ilovebubblegum a întrebat:

Cum este mai bine? Sa cumpar un telefon de pe internet ( sa vina comandat ) sau sa il cumpar direct de la magazin? Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
| Pisla a răspuns:

Cred ca cel mai bine e asa:
1. cercetezi piata, te interesezi de telefon, te decizi la care ramai (in concluzie stii cu ce se mananca telefonul ala)
2.vezi daca preturile sunt mai ieftine online sau nu. Daca DA atunci vezi sa fie o firma serioasa (poti sa cauti putin despre ele).

Cel mai bine din online poti comanda de la cel.ro (am comandat tel de 1750 ron si nu am avut probleme), emag.ro, pcgarage.ro, evomag.ro. Sunt firme destul de vechi.

PS: la eMAG, daca esti dintr-un oras mare si au showroom poti sa testezi produsul venit inainte sa platesti.

| Karakter1 a răspuns:

Mai bine cumpara direct de la magazin, caci vei avea timp sal analizezi mai bine si in plus daca va avea un defect il vei putea reintoarce sau sa ti-l refaca. Funda happy

| PinkyHeiii a răspuns:

Eu te-as sfatui sa il cumperi direct din magazin, e mult mai sigur, si vezi dinainte pe ce dai bani.

| Mikasa a răspuns:

Consider ca e mai bine sa il comanzi, dar nu de pe internet, ci la telefon.Astfel poti sa pui intrebarile respective celor pe car i le-ai pune unui vanzator de la un magazin de telefoane.

| ICanSeeAll a răspuns:

Mai bine din magazin. Sa il vezi tu cand il cumperi.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| ZOZOKid a răspuns:

Mai bine din magazin, acolo poti sa ceri ajutorul personalului sa-ti explice setarile fiecarui telefon, sa-ti arata care este cel mai bun model la pretul cel mai convenabil etc.