| Flöricicä a întrebat:

Cum fac ca atunci cand vreau sa deschid o melodie din PC sa mi se deschida in Winamp si nu in windows media player.Am umblat den greseala si eu am schimbat asta, dar nu stiu cum s. o repar.De mentionat ca am incercat de cateva ori sa intru in Control panel, add or remove programs, set program acces or default, custom si sa dau pe winamp, dar nu mi. a mers, tot asa imi apare.sad

Răspuns Câştigător
| Anonymus314 a răspuns:

Uite cum faci, banuiesc ca ai windows xp:

click dreapta pe o melodie, open with, selectezi programul care-l vrei si bifezi: always use this program for this types of files. sau ceva de genu si apoi dai ok.

6 răspunsuri:
| Kyrie a răspuns:

Este posibil sa fii fost de la windows update sau ceva de genul si s-a resetat

| QiCKaaTc a răspuns:

Click dreapta pe o melodie ( oarecare ) -> Properties -> General si acolo ai Opens With, acolo dai click pe Change si-ti alegi Winamp, sau ce doresti tu. Funda?!

| Caroline07Forbes a răspuns:

Incearca click dreapta pe melodie, open with, si selectezi winamp sau orice program vrei tu. La mine merge. Sper ca ai inteles si ca te-am ajutat.

| Flöricicä explică (pentru Caroline07Forbes):

@AyanoKannagi stiu asta, dar ma refeream ca inainte dadeam pur si simplu click pe melodie si se deschidea in winamphappy

| Caroline07Forbes a răspuns (pentru Flöricicä):

Atunci nu stiu ce ai facut. Intreaba pe cineva mai priceput, poate pe tatal tau...

| Kyrie a răspuns (pentru Flöricicä):

Dai click dreapta, dai pe open file blabla, te duci si alegi winamp si selectezi PERMANENT!, trebuie sa selectezi la mp3, ogg si toate alea, cine stie poate ai fisiere care nu sunt mp3 si de aia :p

funda? big grin