| demisca a întrebat:

Cum fac o sageata in word? Dau funda sau cum pun meniu ala jos, funda, mersi.

Răspuns Câştigător
| Shane_1763 a răspuns:

Utilizarea instrumentelor de pe bara de desenare: Inserarea barei cu instrumente de desenare daca aceasta nu apare se realizeaza in felul urmator:View(Vizualizare)-Toolbars(Bare de instrumente)-Drawing(Desenare). Cele mai utilizate instrumente conţin opţiuni pentru grupare, ordonare, rotire, aliniere, încadrare în jurul textului, schimbarea formei automate, pentru trasarea liniilor drepte, (Autoshapes) pentru trasarea săgeţilor, pentru desenarea unui dreptunghi, pentru desenarea unui cerc, etc.

6 răspunsuri:
| rvdogaru a răspuns:

Se face asa: --> vezi liniuta de cratima, o pui de 2 ori s semnul >

Alte răspunsuri
| sile333 a răspuns:

Insert intrumente de desenat asta pentru word 2007 poate si pentru 2003 dar nu-mi aduc aminte

Alte răspunsuri
| Teodor_Birsan_1991 a răspuns:

Apesi alt si 25. Dar 25 din butoanele din partea dreapta a tastaturii.↓