| Andrei_Popescu_1996 a întrebat:

Cum fac reboot sau cum readuc la setarile de fabrica un laptop airis N10050

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Intra in BIOS,La tabul Main,in partea drepta cautam o setare gen, Optimizer Defaults sa Load Optimizer, selectam, apasam tasta Enter, pentru a salva modificarile apasam tasta F10 si confirmam cu y sau ok.BIOS-ul va reveni la setarile Fabricantului.

| K0sti a răspuns:

Cum fac reboot...il stingi, dupa care il repornesti!

| dannyel86 a răspuns:

Un laptop nu e un telefon sau o tableta. Setarile din fabrica se fac din Bios si/sau prin reinstalare sistem de operare (Windows), cu driverele si programele necesare.
Documenteaza-te corect despre aceste proceduri sau apeleaza la persoane care au cunostinte IT.