| jordan210cm a întrebat:

Cum fac sa dezactivez caracterele in limba romana gen șțăî de pe tastatura de la laptop?

Răspuns Câştigător
| Gyk_8082 a răspuns:

Incearca sa apesi alt+shift

3 răspunsuri:
| DJohnny a răspuns:

In dreapta jos pe bara de start scrie intr-o patratica ro. Apasa acolo si dai pe en si gata.

| Anndi98 a răspuns:

Jos pe bara de la star, in dreapta scrie Ro ( de la romana ) laughing si schimbi in En ( de la engleza ) laughing daca nu scrie En acolo, intri in Start, dai la Control Panel si dai pe Clock, language and region apoi pe region and language si se deschide o fereastra si selectezi Keyboards and languages apoi pe change keyboards si dai pe add si selectezi de acolo English ( United Kingdom) happy

| Anonymus_4606 a răspuns:

Pai din Language Bar selectezi limba engleza in loc de romana big grin