| tay587458975 a întrebat:

Cum fac sa incarc un videoclip pe youTube mai repede?
Filmez cu Fraps si am facut un videoclip de proba si la 12 sec astept 30 de minute sa il incarc. Exista probrame ceva? Windows(Am windows 7 ultimate 32 bit)

Dau funda

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Nu ar trebui să se uploadeze atât de încet. Și eu am Fraps, dar pentru 12 secunde aștept maxim 1 minut (OK, nu am calculat, dar să zicem că mi-ar lua teoretic 30 de secunde).
Ar putea fi de vină și viteza internetului. Poți intra pe http://www.speedtest.net/ să verifici viteza.
Eu mai folosesc și Camtasia Studio 8, e mai bun decât Fraps (are mai multe unelte) și e în același timp și un mini program de editat filme.

| tay587458975 explică (pentru SonicAndrei):

Cum ii schimb extensia la Camtasia Studio 8

| SonicAndrei a răspuns (pentru tay587458975):

Cum adică să-i schimbi extensia? Dacă te referi la filmările făcute (apar cu. camrec și se deschid cu Camtasia Studio) atunci știu ce e de făcut ca să le deschizi și normal. Deschide-le cu Camtasia Studio și pune-le în Timeline. Dacă vrei poți să prelucrezi, să adaugi chestii/efecte, etc... Apoi ori salvezi filmul în calculator ori îl încarci direct pe YouYube. Dă pe „Produce and share" și poți selecta mai multe variante, printre care upload pe YouTube și custom (dacă vrei doar să-l salvezi pe calculator). Dacă dai Custom atunci uite ce formate folosesc eu: WMV și AVI, dar el îți recomandă MP4.

4 răspunsuri:
| RadikalGamer a răspuns:

Fraps e un program de înregistrat ce nu comprimă fișierele după înregistrare. Dacă te uiți la mărimi pot fi și peste 3 GB. Încearcă Bandicam, dar trebuie cumpărată licență dacă vrei să filmezi peste 10 minute. Sper că te-am ajutat.

| AinştainIsBack a răspuns:

Probabil e problema de la Windows, daca ai multe programe instalate. Mai bine dezinstaleaza Fraps si instaleaza Bandicam.