| Omer120mplme a întrebat:

Cum fac sa-mi schimb wifi chanel pentru ca leptopul nu-mi citeste wifi din casa pe celelalte din bloc le citeste

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Din setările avansate ale router-ului.
Dar mai mult ca sigur nu va rezolva problema ta. Fie schimbi router-ul cu totul (alt model/ firmă), fie cumperi un adaptor WiFi USB (preferabil de la aceeași firmă care a fabricat și router-ul pe care îl ai deja) și lucrezi cu ăla. E o problemă de compatibilitate între dispozitive diferite pe standard „n".