| AngoOra a întrebat:

Cum fac sa schimb pagina de pornire in mozila?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri in Unelte/Optiuni/General si la Cand Firefox porneste selectezi Arata pagina mea de start si la Pagina de start scrii http://www.google.ro (daca vrei sa ai google.ro ca pagina de start) si dai OK. Daca vrei sa ai alta pagina de start o scrii pe aceea, tot sub forma ca pentru google. Succes si numai bine!

| KuKluXClannad a răspuns:

Start --> Control Panel --> Network and Internet Connections --> Internet Options si scrii acolo la homepage ce link vrei tu happy

^^

| Sophie a răspuns:

Intra la editare/preferinte. Dar nu prea iti recomand mozila...incearca mai bine google chrome.Mozila mereu se inchide si se incarca greu.Parerea mea!
Funda?batting eyelashes

| UndiscoveredSoul a răspuns:

Deschizi o pagina de internet. Iar sub bara de adrese ai niste optinui. Te duci pe tools si ai acolo, ultima optiune Internet Options. Deschizi si exact pe prima pagina GENERAL ai acolo HOMEPAGE unde este scrisa adresa paginei tale de pornire. Si de acolo o schimbi in pagina pe care o vrei.

| AngoOra explică:

Hei am incercat exact asa cum mi-ati zis voi, dar nu merge
scriu acolo www.google.ro dar cand intru iar la mozila tot alta pagina de pornire am.cred ca am schimbat-o de 10 ori :(
ce sa fac?

| dannyfiba a răspuns:

La unelete > optiuni > genereal >in dreptu unde scrie pagina de start si o sa fie o casuta unde completezi tu cu site-uri vrei tu

| dumitru_9983 a răspuns:

Sa stingi calc

| scarllet30 a răspuns:

Intri in tools selectezi options iar in pagina general o sa vezi "home page'", iar acolo iti tastezi adresa care vrei sa fie ex:www.yahoo.com