| Catalion a întrebat:

Cum fac un link din ala sau o scurtatura la un site ca sa pot accesa pagina pe care o vreau direct de pe desktop? Cu ce browser si cum?

Răspuns Câştigător
| lolwut a răspuns:

Daca ai Internet Explorer, dai clik dreapta pe pagina (nu pe un link) si dai "create shortcut", au am Safari 4, si dau "save page as"

6 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Click dreapta pe linkul(adresa)de sus din browser, dai copy si pastezi intr-un nou folder care-l faci pe desktop.

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Creezi un wordpad cu textul
start http://www...
(site-ul ales) şi îl salvezi punând la nume ''Nume''. bat
(neapărat să apară acel ''. bat'')
. Nu ai decât să îl salvezi pe desktop.
La nume poţi să pui numele website-ului.

Altă metodă (valabilă doar pentru anumite browsere): Drag-and-drop adresa site-ului (care apare sus, la browser) către Desktop.

| myname1s a răspuns:

Indiferent de browser ai sus optiunea "File" si acolo sigur ai "save as..." alegi sa ti. l salveze pe desktop si dai save. Vei avea pagina pe desktop.

| Cosmin. a răspuns:

Cel mai simplu este să faci 'drag-and-drop' pe desktop (ții apăsat click stânga in orice browser pe link și-l muți pe desktop).

| danutznew a răspuns:

Eu folosesc ca browser Internet explorer8; si dau clic dreapta pe pagina respectiva a site-ului (atentie nu pe text sau imagini, undeva pe loc liber) si din meniul care se dechide aleg Create Shortcut; la mesajul "! Do you want to put a shortcut..." aleg YES.
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gx hddfcv gyhdgdggscskbdhyvs