| inflicted a întrebat:

Cum fac unii de totul arata foarte artistic când filmează chiar daca afara e vreme urâtă?

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Chestia sta mai mult in mentalitate decat in cunostinte.
Ai destule efecte si tehnici cinematice, tu trebuie doar sa selectezi ceea ce ai vrea sa fie "perfect" ca sa iasa ceva apropiat de ceilalti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fotoșopează.

Bula
| Bula a răspuns:

1. Invata arta fotografierii /filmarii
2. Au experienta si talent
3. Folosesc aparatura corespunzatoare
4. Ajuta si cu efecte la editare

| asuari a răspuns:

Multe trucuri) depinde cum cade lumina, sa fie ceva cat mai frumos, aparate bune, filtre și mai și. O poză nu se face mereu doar intr-o secunda.

| mihai69 a răspuns:

Dacă vorbim strict despre filmare, postprocesarea (cum ar fi Photoshop-ul pentru poze) e ceva mai dificilă și de obicei implică softuri relativ scumpe - evident, dacă se dorește obținerea unui rezultat de calitate.
Așadar, va trebui să compensezi pe cât posibil la momentul filmării, prin:
- lumini suplimentare
- blende
- filtre pe obiectiv și / sau lumini
- unghi de filmare
- alegerea optimă a locației și a timpului de filmare