| SonicAndrei a întrebat:

Cum fac update la server online de Minecraft?

Am versiunea 1.5.2 și vreau să fac update la ultima versiune.

Pot face update fără să pierd tot ce am construit?

Dacă aș schimba iconița serverului meu cu cea de pe site (actualizată) și i-aș da drumul, s-ar păstra serverul exact așa cum e?

3 răspunsuri:
| SonicAndrei explică:

Am reușit să fac update la server online de Minecraft!

Trebuie doar să înlocuiești „minecraft_server" (de pe minecraft.net/download ) cu cel pe care îl ai. Adică ștergi iconița veche de la server și o pui pe cea nouă.

| strangesura a răspuns:

Daca upgradezi versiunea la minecraft, lumile raman.Cat despre server, nu stiu

| SonicAndrei explică (pentru strangesura):

Scuze că-ți răspund doar acum, dar nu ști cumva să-mi răspunzi la întrebarea asta :

Îmi voi reinstala Windows-ul și nu știu dacă va afecta serverul online. L-am făcut cu Hamachi. Jocul, serverul și Hamachi sunt în D (sau cel puțin 99% din Hamachi), dar va rămâne același IP după reinstalarea Windows-ului?

Chiar dacă nu ști sigur, măcar răspunde-mi ceva...