| crisipisi a întrebat:

Cum faci un videoclip cu poze si muzica?

Răspuns Câştigător
| caus3lov3ya a răspuns:

Hm daca doresti sa faci un video cu poze si melodie pe fundal atunci te duci la Start/ All programs si cauti Windows Movie Maker s-ar putea daca nu este in lista mare sa fie bagat la Accessories si il deschizi vezi ca jos trebuie sa dai click pe Show Timeline si din coltul din stanga sus dai pe import Pictures si adaugi pozele daca doresti si o melodie pe fundal dai Import Audio or music toate iti vor aparea acolo. Apoi pozele le pui pe Timeline pe prima banda pur si simplu le tragi in jos pe timeline si apoi pe a doua banda tragi si pui melodiatongue a treia banda este pentru a scrie mesaje daca vrei poti si scrie apoi te uiti daca lungimea melodiei corespunde cu pozele adica atunci cand se termina melodia sa se termine si pozele nu sa se termine pozele si sa mai fie juma de melodie asa ca poti mari lungimea pe care se deruleaza doar tragand de ele cat vrei tutongue apoi dupa dai play acolo unde apare filmuletul in dreapta si daca iti place il salvezi bafta:*

1 răspuns:
| FiTzZoSuL a răspuns:

Pai merge Photosop si ProShowGold sunt cele mai bune... faci poze cu fundal special umbra si altele funda?big grin