| Urzica_Tudor_2000 a întrebat:

Cum imi dau seama care sunt tastele de boot menu si bios la un laptop/pc

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Când aprinzi pc-ul trebuie repede sa apesi pe un F si in mod normal scrie la început pe care ca sa intrii in boot... Daca nu scrie, desi nu cred, încerci F-urile.

| dannyel86 a răspuns:

Cand pornesti calculatorul, pe ecran se afiseaza instructiuni de accesare Bios. Incearca cu tasta Delete sau cu tastele F (F2, F5, F8)

| FaraNume1245 a răspuns:

Depinde ce versiune de BIOS ai. De obicei tastele sunt DEL, F2, F5, F8, F11, F12, F9. De ce nu s-a standardizat chestia asta cu tastele, nu stiu.