| Ikuskizunatu a întrebat:

Exista vreo metoda sa dau reset la laptop din boot menu?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti face resetare la cald, apasand combinatia de taste "Ctrl" + "Alt" + "Del" - cu asta re-porneste laptop-ul.
Daca vrei sa stergi complet hard disk-ul sau SSD-ul, atunci trebuie sa boot-ezi de pe unitatea optica (CD/DVD) sau de pe unitate flash (stick USB /card de memorie) facut bootabil si sa ai un sistem de operare cu program de partitionare /formatare.

| Zaygon a răspuns:

Reset la ce?

| Ikuskizunatu explică (pentru Zaygon):

La laptop, adica sa fie clean sa nu mai am nimic in el! Deci exista?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ikuskizunatu):

In bios poti intra si sa stergi tot de pe hdd

| Dismally a răspuns (pentru Ikuskizunatu):

Formatezi hard-ul, dar pentru a putea sa il mai folosesti va trebui reinstalat sistemul de operare.