| ioanapantea a întrebat:

Cum imi dau seama daca imi este ascultat telefonul mobil?

8 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Cand vorbesti cu cineva, se aude in ecou. Daca se aude in ecou => ai 100% telefonul ascultat. Daca nu, este doar inregistrat.

Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| florin1979 a răspuns (pentru IMC90):

Eu am ecou aproape tot timpu, dar e Nokia facut la jucuhee hee cred ca de astatongue sau nu?

| IMC90 a răspuns (pentru florin1979):

Am un prieten (de fapt mai multi) a caror parinti lucreaza la securitate. am discutat si cu baieti care au cazier la politie. am primit acelasi raspuns ecou = on air laughing (ca sa folosesc o metafora).

| florin1979 a răspuns (pentru IMC90):

Aha bine ca stiu, de acum cand aud ecou, sa injur politicienii de la putere laughing

| vioreld a răspuns:

1. se aude un beep la un interval de cateva secunde sau un minut
2. te auzi pe tine cand vorbesti pe fundal

| xerox a răspuns:

Cand suni se aude un bip atunci te inregistreaza.

| rapa a răspuns:

Exista o aparatura speciala

| itamulli a răspuns:

Pai... exista o faza, dar nu sunt sigur ca e adevarata.De exemplu pui un prieten sa te sune si in timp ce suna tu scoti bateria din telefonul tau, iar daca la prietenul tau tot suna inca cica' inseamna ca este ascultata sau inregistrata convorbirea.