| Duck30 a întrebat:

Cum imi dau seama daca un Iphone 5 e original sau replica?
Dati-mi niste diferente CLARE care si cea mai fina cheinezarie le are.Sa-mi pot da seama fara sa fiu un expert sau ceva de genul.Dau funda!happy

Răspuns Câştigător
| Boomkin a răspuns:

In partea dreapta ai 2 butoane. Unul mai mare pentru volum si unul mai mic pentru a opri si a porni volumul. Daca misti butonul mai mic dintr-o parte in cealalta poti observa un mic punct portocaliu la Iphonurile originale. De obicei la replici poti sa scoti carcasa din spate.

2 răspunsuri:
| Ștefănuț_Adelin_1999 a răspuns:

Du-te la Orange sau la Vodafone si iti spun ei daca este replica sau original

| Pisicuta1111 a răspuns:

Replicile sunt usoare fata de cele originale. uita-te cum face pozele, stiu ca replicile nu fac pozele normal ci micute, am avut si eu iphone replica.