| Razvan_7138 a întrebat:

Cum imi fac sa imi mearga internetul pe telefon?
tot timpul imi scrie----- Conexiune pachete de date nedisponibila iar dupa aia Legatura nedisponibila
Telefonul il am de ieri este nokia 2730 si am cartele de la vodafone. Mi-am activat si o optiune sa am internet gratis o saptamana si tot nu merge sad ce trebuie sa fac? cel mai bun raspuns si cel mai explicit raspuns primeste funda

2 răspunsuri:
| fif2002 a răspuns:

Trebuie sa ai abonament cu internet si sa faci setarile de conexiune, pentru setari ori intri pe situl operatorului tau de telefonie (Orange Vodafone...) ori suni la relatii clienti si vb cu un operator si el iti trimite un mesaj cu setarile de configurare

| iulianr a răspuns:

Scoate opera pe telefon.