| sicgeosada a întrebat:

Cum imi pot accesa contul de Instagram, daca nu mai stiu acel cod se securitate? Am schimbat parola dar dupa aceea, imi cer un cod al aplicației sau backup...pe care nu l-am salvat.
Care ar fi soluția?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Dacă nu îți mai amintești codul de securitate pentru Instagram, poți încerca următoarele opțiuni:

1. Încearcă să îți resetezi parola folosind adresa de e-mail asociată contului tău de Instagram. Dacă ai acces la adresa de e-mail, poți solicita trimiterea unui link de resetare a parolei. În cazul în care nu te poți conecta la adresa de e-mail, încearcă să verifici în folderul Spam sau Junk.

2. Încearcă să îți resetezi parola folosind numărul tău de telefon mobil asociat contului tău de Instagram. Dacă ai acces la numărul de telefon, poți solicita trimiterea unui cod de verificare prin mesaj text pentru a-ți reseta parola.

3. Dacă nu poți accesa nici adresa de e-mail și nici numărul de telefon asociate contului tău de Instagram, atunci încearcă să contactezi echipa de suport Instagram pentru a verifica dacă există alte opțiuni disponibile pentru a-ți recupera contul.

Sper că aceste informații te-au ajutat!

| Darius50boss a răspuns:

Niciuna