| robbytz11 a întrebat:

Cum imi pot instala aplicatiile pe card?
*Samsung s5570, android 2.3.6

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da se poate, dacă selectezi calea unde să se instaleze.Din meniul acela ce apare selectează cradul de memorie în loc de telefon, dar ia în calcul că dacă vei scoate cardul din telefon aplicațiile instlate acolo nu vor mai funcționa.Succes

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Iti iei App2SD si ti le muta! Merge si pe telefonul tau!

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Intri pe GooglePlay si downloadezi App2SD!(Sau cum s-a renumit recent, AppMGR III). Iti va arata aplicatiile de pe SD Card, aplicatiile de pe memoria interna si aplicatiile de pe memoria interna care se pot muta pe SD Card!
ATENTIE - NU toate aplicatiile se pot muta pe SD Card
-NU poti downloada aplicatii de pe GooglePlay direct pe SD Card
-Chiar daca muti aplicatiile pe SD, tot iti vor consuma putin din memoria interna - de obicei cand il muti pe SD, cam un sfert din aplicatie mai ramane pe memoria interna (marimea aplicatiei)!
Sper ca te-am putut ajuta!

| AlexRizi a răspuns:

Setari... aplicatii... intrii la fiecare si dai mutare pe sdwinking