| Teddy_6725 a întrebat:

Cum imi pot schimba parola la messenger? fundita! Urgent.

Răspuns Câştigător
| cristianorudi7 a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi parola la adresa ta de pe yahoo cu care te loghezi pe mess. Iata cum faci: intri pe yahoo, te loghezi. In dreapta ai o options - mail options - account information. Iti va cere sa te loghezi din nou, pui parola veche. Iti intra in Yahoo ID Card de unde poti schimba parola. Daca nu merge.imi scrii pe privat, dar nu vad de ce nu ar merge daca respectii pasii astia.

3 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Sus in dreapta la fereastra de mess dai- Messenger-my account info, iti bagi parola acolo apoi cand dai in josul paginii o sa scrie:change your password sid e acolo te descurci:*

| CrazySunshine a răspuns:

Deschide mail-ul tău. După asta, dă click pe [ My Account ] pe care îl găseşti în extremitatea din dreapta sus a paginii, chiar sub locul unde scrie Welcome, ID-ul tău, Sign Out | All-New Mail | Help. Dacă nu apare acolo [ My Account ] atunci dă click pe Help şi îţi va apărea pe noua pagină, sus.
După ce ai dat click pe [ My Account ] vei ajunge pe o pagină unde ţi se va cere iar să introduci parola curentă. Scrie parola curentă şi dă Enter pentru a continua. Vei ajunge pe pagina Yahoo! ACCOUNT INFO. Aici, dă click pe Change Password. Introdu parola ta curentă, apoi noua parola ( şi confirmarea acesteia ). Dă click pe Save... şi gata, vei avea o nouă parolă. Nu uita să o ţii minte!

Şi un ultimul aspect : ID-ul nu se schimbă dacă îţi schimbi parola.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe Yahoo