| kissvioleta a întrebat:

Cum imi pot schimba parola la yahoo messenger? Nu am o adresa de mail alternativa.

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Dai click pe Messenger in stanga sus, apoi click pe My Account Info - o sa fi transferat pe pagina Sign in to Yahoo. Intri in cont si ajungi pe pagina Account Information si mergi in sectiunea a 3 a (dupa Profile Information, Contact Information ) la Sign-In and Security si dai click pe Change your password.
O sa se deschida alta fereastra in care o sa introduci parola actuala (Enter your Current Password) si apoi 2 casute in care o sa scrii noua parola care doresti sa fie in continuare pentru ID tau ( Choose a New Password; Confirm your New Password).
Dupa ce ai terminat apasa Save.

| vatco a răspuns:

Intri in mail te duci pe numele tau si o sa iti apara account info.o sa iti ceara din nou parola, si o sa iti deschida o noua pagina unde ai o optine change your password