| vladutzu123456789 a întrebat:

Cum imi resetez bios-ul laptopului?

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Desfaci laptopul si cauti bateria de la placa de baza, o scoti vreo 10-15 min si dupa o pui la loc. asta este resetarea in caz de nu se mai aprinde calculatorul. bateria arata ca asta http://pctechnotes.com/wp-content/uploads/2009/09/remove-battery.jpg
a 2-a optiune este sa intri in BIOS, sa cauti optiunea "Load Setup Defaults" si dupa sa salvezi. asta se foloseste in caz ca ti se pare ca ceva nu functioneaza bine la calculator (ma refer la partea hardware) si poti intra in BIOS.