| yosvlad a întrebat:

Cum impast o pagina in Word in coloane, dar doar de la jumatatea paginii?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De unde vrei sa fie 2 coloane creezi un tabel cu 2 coloane si un singur rand. Numai bine!

| Samyboca a răspuns (pentru Ioandelasal):

Se referea la pagina nu la tabel!

| ionut1980 a răspuns:

Daca vrei de la jumatate in jos, cobori cu tasta Enter pana unde vrei sa incepi cu coloanele.Ai optiunea de a imparti in 1, 2, 3, 4 coloane.

| yosvlad explică:

@ioandelasal nu vreau sa fac un tabel pentru a imparti pe coloane... vrei sa fie coloane fara tabel
am gasit solutia pana la urma, am umblat prin setarile de la coloane. multumesc oricum pentru sfaturi