| anonim_4396 a întrebat:

Cum introduc un CD intr-un laptop HP cu windows 10? Nu se deschide nimic in lateral, nu am pe ce sa apas. Ce sa fac? Ceva sigur e ca sa fac sa se deschida si sa introduc CD-ul, insa nu stiu ce. Multumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă nu e "țapăn", clic dreapta pe unitatea de cd și alegi EJECT

| Drimmero a răspuns:

Nu are DVD-ROM, folosesti stick-ul, pui windows sau altele folosind stick-ul

| Wr3nch a răspuns:

Esti sigura ca are DVD-ROM? laughing Is modele mai noi fara.

| Vlad81 a răspuns:

Buna! Nici eu la laptop nu am dvd writer. Si mi-am cumparat un dvd writer pe usb - problema rezolvata! E micut, are un cablu cu mini usb care intra in dvd writer si doua mufe usb care o sa intre in doua usb-uri de la laptop - unul e pentru alimentare, celalalt pentru date. Trebuie sa le conectezi pe amandoua altfel nu merge. Alta varianta sunt stick-urile, cum zicea Drimmero.