| Ilincutza20 a întrebat:

Cum iti faci contul de Facebook privat (persoanele care nu te au ca prieten sa nu iti poata accesa pozele videoclipurile etc.)?

6 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Intri sus unde sunt rubricele "acasa" "profil" si "contul meu" si dai click pe contul meu, iar dupa pe setarile contului si dai la accesare doar de prieteni.

| georgiana112 a răspuns:

Pe facebook,dai sus la contul meu-setari de confidentialitate

o sa-ti arate acolo niste buline cu cine poate sa-ti vada pozele,informatiile,chestii de astea,iar sub alea scrie `personalizarea setarilor` si iti setezi toate de acolo sa ti le vada doar prietenii,iar cand termini dai la previzualizare profil, se salveaza si gata. Daca nu esti sigura, dai pe home, iar apoi inca o data la setari de confidentialitate si trebuie sa fie bifat in stanga `personalizat` si atunci vei fi sigura. Sper sa te ajut si bafta:*

| FloryBhăy a răspuns:

Cand postezi ceva pe facebook iti apare undeva in acea fereastra categoria(prieteni, prietenii prietenilor, cunostinte etc.) si alegi categoria : prieteni. atunci... ceilalti nu iti pot vedea ceea ce ai postat. SUCCES! :-)

| Petcu_Daniela_1979 a răspuns:

Doresc sa nu mi se mai trimita cereri de prietenie! Cum procedez?

| RafaelGabrielaSI a răspuns:

Da