| andrewhyper a întrebat:

Cum marești memoria pe laptop?

3 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Ca la pc doar cu mai multa grija

| titi a răspuns:

De obicei, un laptop are doua sloturi de memorie RAM si doar unul e ocupat.Trebuie sa stii exact ce tip de memorie are laptopul tau si daca are un slot liber sau sunt amandoua ocupate,caz in care o sa inlocuiesti una din ele sau amandoua. Daca te referi la harddisk,nu poti decat sa il schimbi cu unul de capacitate mai mare, dar si aici trebuie vazut ce tip de hard accepta (SATA sau PATA).Cel mai bine ar fi sa il duci la un service specializat, e mult mai sigur.winking

| Miky_1180 a răspuns:

E la fel de buna ca la un calculator numai ca leptopul e mai avantajos ca poti sa il iei unde vrei cu tine, crede-ma eu am laptop si e supeetonguehappy, adica in zilele noastre au ajuns laptopuri cu 4 giga de Ram...