| lombardi a întrebat:

Cum merge Windows 7 pe un Intel Pentium 4 de 2, 8 Ghz, Placa video integrata Intel GMA 900 de 128MB, 1 GB RAM?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Va merge dar cam slab.
Uite cerinte minime:
Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)
1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)
Spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)
Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent
Cum mai instalezi si alte programe ar trebui macar 2Gb de RAM si o placa grafica (video) de macar 512 Mb.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Adica rau. Daca te gandestica sunt o groaza de probleme pe numai 1 giga ram. Eu pe un pc de 512 MB am xp si cu procesor Intel celeron, imi vine sa-l arunc.Cred o voi face o data.laughing

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau! Asta e. Daca imi vine o mostenire de la matusa "Tamara" iti iau eu unul happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Hai ma, nu ma face sa rad, ca am buzele crapate.Chiar eram trist, ai reusit sa-mi smulgi un zambet larg.laughing

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur. In viata toata treaba este sa nu disperi. Iti spun eu care am trecut prin multe. Nu stii cand cade pleasca.

| neutrino a răspuns:

Usurel, batraneste!

| Blamely a răspuns:

Merge, dar mai bine baga un XP, de preferat SP3.