| traxter a întrebat:

Cum modez un wii motion plus, versiunea 4.3E? va rog dati-mi raspunsuri bune ca nu vreau sa se strice. Funda

Răspuns Câştigător
| Ovy11 a răspuns:

Salut! Si eu am consola Wii si tocmai am modat-o folosind un tutorial de pe internet. Este descris pas cu pas, dar in engleza. Ai nevoie de un card SD de 1-2 GB, conexiune Wi-Fisi stick sau HDD extern sa pui jocurile pe el.

Link-ul de la tutorial:
http://chrislowthian.co.uk/how-to-softmod-your-4-3-nintendo-wii/#more-62

Succes!

| Madax_Madalin_1980 a răspuns (pentru Ovy11):

Da cu cardul de memorie de 8 gb merge?