| lisila a întrebat:

Cum modific data unei poze? (daca se poate si explica).

Răspuns Câştigător
| emmyl a răspuns:

În paint nu modifici numic. Cauți în stânga sus, o săgețică mică, unde dacă dai clic, apare un meniu din care alegi Save As, apoi JPEG. Se deschide fereastra de salvare. Alegi un nume nou acolo unde scrie File name și, în partea stângă poți să alegi locul unde se salvează. Dacă nu ești sigură vezi unde scrie Desktop, clic și apoi apasă Save.
Asta-i tot. După ce faci o dată apoi va fi mai simplu.
Succes!

6 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

Salut!
Setezi data calculaturului la cât vrei, o copiezi în altă parte și se schimbă data. Apoi resetezi data și ar trebui să meargă. Dacă tot nu iese modificată setezi data, dai clic dreapta, open with Paint, apoi salvezi ca jpeg, refaci data și ar trebui să fie modificată și data creării și, la proprietăți data creării.
Succes!

| lisila explică (pentru emmyl):

Mersi mult dar nu inteleg cum se face, adica nu reusesc.

| emmyl a răspuns (pentru lisila):

Te ajut:
Pentru a modifica data la calculator, în colțul din dreapta jos este scrisă ora, dai clic și se deschide ceva ca un calendar cu ceas. Chiar jos scrie "Change date and time settings". Dai acolo și iarăși „change date and time" modifici la o dată care vrei tu și dau OK de două ori.

| emmyl a răspuns (pentru emmyl):

Reține data curentă.
Du-te la fotografie, dă clic dreapta pe ea (fără să o deschizi) și Open with, apoi dai Paint.

| emmyl a răspuns (pentru lisila):

Nu uita să resetezi data curentă!

| lisila explică (pentru emmyl):

Multumesc mult

| emmyl a răspuns (pentru lisila):

În paint nu modifici numic. Cauți în stânga sus, o săgețică mică, unde dacă dai clic, apare un meniu din care alegi Save As, apoi JPEG. Se deschide fereastra de salvare. Alegi un nume nou acolo unde scrie File name și, în partea stângă poți să alegi locul unde se salvează. Dacă nu ești sigură vezi unde scrie Desktop, clic și apoi apasă Save.
Asta-i tot. După ce faci o dată apoi va fi mai simplu.
Succes!