| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot afla daca telecomanda mea este universala sau nu? O telecomanda universala are ceva butoane in plus fata de una normala?

2 răspunsuri:
| qRazvII a răspuns:

O testezi la 2 Televizore diferite, sa nu fie acceasi marca daca merge e universal daca nu, nu este.
Eu am un tv Samsung vechi, l-am cumparat de vreo 11-12 ani si am unul nou Smart de 100 cm si telecomanda de la cel noua merge la ambele televizore. happy

| anonim_4396 explică (pentru qRazvII):

Asta stiam si eu, am incercat-o si pe celalalt televizor dar n-a mers, dar cred ca nu a mers deoarece acel televizor e foarte vechi, acel tv e o facatura ieftina. Alta metoda sa aflu daca e universala sau nu nu mai exista?