| doraz a întrebat:

Cum pot afla temperatura calculatorului in Bios? Unde trebuie sa intru mai exact?

6 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Undeva pe la Hardware Monitoring... ceva de genul asta sau PC Health.

| Aero a răspuns:

Aaa da...desigur chiar iti recomand si eu Everest Ultimate Edition. Dar am incercat sa-ti raspund direct la intrebare. Si observ ca user-ul Beautiful Disaster ti-a explicat si cum ajungi in BIOS, eu am omis asta(din graba) si am presupus ca poate nu e nevoie, am incercat sa iti dau doar o idee despre miezul raspunsului.

| jabiilord a răspuns:

De ce ai nevoie de bios cand poti sa o afli direct si fara bataie de cap in Windows, folosesti progra-ul "fan speed" il gasesti pe google la prima cautare.

Pentru alte intrebari sau tutoriale despre calculatoare ai aici un site: http://www.tutorialepc.ro

| DiDi a răspuns:

Când porneşti pc-ul, la un moment dat o să-ţi apară o imagine neagră, atunci va trebui să apeşi ori " Delete ", ori " F2 " pentru a intra în Bios, după care trebuie să fie ori " Pc health ", ori " Temperature ". Când ai găsit, dai " enter " ca să intri la temperatura computerului.

| dddddadada a răspuns:

In bios big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aida32 sau Everest Home Edition