| anoninus a întrebat:

Cum pot converti un document word care contine si imagini si toate chestiile posibile, intr-un document power point? Si dupa convertire toate sa fie arantaje corespunzator, din 21 de pg word ar trebui sa iasa cam 11-12 de pp. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se poate doar manual.

Prezentarile PP, de obicei, se proiecteaza pentru o sala, care poate fi mare. Scrisul de pe o pagina PP trebuie sa fie mare, sa poata fi citita si din capatul salii. Ca urmare, trebuie sa folosesti caractere mari, ceea ce exclude sa poti face o simpla convertire din document in pagini mai putine de PP.

Deschizi documentul word si unul nou de PP.
Alegi pentru fiecare pagina PP ce e esential si le copiezi.