| Deyutzzu25 a întrebat:

Cum pot crea o baza de date in care sa imi fie salvate anumite informatii dintr-un program?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti-am explicat si la cealalta intrebare. Baza de date nu o creezi tu. Folosesti un server de SQL.

Tot ce poti tu crea este un fisier in care sa tii datele intr-un anumit format.

| Deyutzzu25 explică (pentru suntserios):

Pe mine ma intreseaza sa salvez informatile din program, sa creez un server SQL am invatat.

| suntserios a răspuns (pentru Deyutzzu25):

Ai invatat sa creezi un server? Poate l-ai instalat ca nu cred ca l-ai creat tu.

Ca sa interactionezi cu el nu ai nevoie decat de un conector pentru limbajul de care ai nevoie.

Documentatie exista cacalau pe net, da cine sa o citeasca.

Stiind ca ai nevoie de C#

https://dev.mysql.com/......ction.html

https://dev.mysql.com/......mmand.html

| Deyutzzu25 explică (pentru suntserios):

In VS scrie "create date base servar" -SQL, deci il creezi...

| CLCQ a răspuns:

Programul trebuie sa creeze o baza de date sau sa stie sa deschida una sau sa scrie date intr-un fisier (care pot fi importate apoi intr-o baza de date).