| curious01 a întrebat:

Cum pot cunoaste daca tableta are virusi? multumesc, funda!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu la tablete dar incearca sa conectezi tableta la un calculator ce are instalat un antivirus bun, si selectezi antivirusul sa scaneze tableta.Eu asa fac cu telefon, stick, etc.

| SasNetRomania a răspuns (pentru anonim_4396):

GLUMESTI NU?!?!? un antivirus de pc are legatura doar cu pcul, el scaneaza fiserele exe nu si cele de android!
@ curious01 ce o fi asa greu sa intrii in magazin play, si sa scrii anti virus?!
iei avast de pe google play sau bitdefender si dai o scanare...

| anonim_4396 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Nu glumesc.Depinde de antivirus.Folosesc nod 32 care scaneaza doar "c" si"d", insa folosesc si superantispyware si malware Bytes care inainte de ascana cu ele am optiunea sa bifez ce localuri vreau sa scanez.Eu am bagat si telefonul android LG la scanat si mi la scanat fara probleme, insa dupa cum am raspuns, la tablete nu stiu.Deci odata ce mi-a dat optiunea scanez si acel local unde e androidul, nu vad de ce sa nu-l fi scanat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un antivirus nu scaneaza doar fisierele exe., ci de exemplu daca mergi la un folder cu muzica si dai clcik dreapta-scaneaza cu malware bytes(in cazul cand este acest antivirus), scaneaza fiecare melodie un parte, la stick de memorie la fel, orice ai pe el scaneaza in parte joc sau altceva.

| SasNetRomania a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti pe langa... daca ai optiunea de scanare a tabletei cu nod asta nu inseamna ca depisteaza! fiecaer sistem de operare are antivirusul lui happy!

| Florenta16 a răspuns:

Instaleaza-ti un antivirus si scaneaz-o.

| MusicONE a răspuns:

Pai ar trebui sa iti spuna si iti da un LINK de descarcare a unui anti-virus. La mine asa apare :/