| anonim112233dia a întrebat:

Cum pot dezinstala AVG? nu reusesc sa il dezinstalez din computer-dezinstaleaza sau modifica program,nu imi deschide dezinstalarea, dar nici nu pot dezinstala altceva dupa. imi apare eroare din minut in minut pe ecran : Avg System Status Check ha smesso di funzionare.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program antivirus există mai multe posibilităţi:
1.Cauţi pe site-ul oficial programul lui de dezinstalare, de obicei se numeşte Removal Tool sau Uninstaller şi îl foloseşti.
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul antivirus şi dai Remove.
3. Start/All Programs/programul antivirus şi Uninstall (dacă are această opţiune).
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante, mai ales dacă n-ai găsit programul oficial de dezinstalare, descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante."

| Jipa95 a răspuns:

Simplu : Intra unde este instalat el, si acolo vei avea o iconita pe care scrie uninstall. Intri in ea si antivirusul ti se va dezinstala fara complicatii si alte programele de unlock aiurite. Bft

| horia2012 a răspuns:

Nu putea-i sa-ti pui Avast. Ti-a trebuit AVG. Ai de munca. Descarca asta pe care il poti folosi 1 luna:
http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/Your-Uninstaller.shtml
(dezinstalezi cu el-daca iti un mesaj de eroare cu privire le dezinstalarea AVG-alegi YES)
dupa ce termina-Restart
-te duci in Program Files si stergi tot ce gasesti despre AVG. Ce nu poti sterge, lasi asa. Restart.
Descarca asta:
http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Unlocker.shtml
si ce nu poti sterge, stergi cu el.
Descarca asta si fa o curatenie in registrii cu el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
Opresti PC. Pornesti, il cureti inca o data.