| Briciu_Damian_1957 a întrebat:

Cum pot digitaliza un dvd?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

E deja digitalizat! Faci imagini la DVD-uri cu PowerISO, dupa care le montenzi tot in PowerISO si le vizualizezi pe PC cu ce player vrei! Recomand KMplayer, VLC sau MediaPlayer Clasic! PowerISO emuleaza o unitate optica virtuala, in plus poti sa scrii CD/DVD cu el!

http://www.epasystems.ro/playere-video/

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Mai exact, ce vrei sa faci cu el?

| Briciu_Damian_1957 explică (pentru dannyel86):

Am dat niste filmulete cu familia de pe casete V8(cred ) si mi le-au transferat pe DVD.Am 4 DVD-uri si as vrea sa le transfer pe hard disc. Multumesc mult pentru ajutor si fiind 31.12 La multi ani!

| dannyel86 a răspuns (pentru Briciu_Damian_1957):

LA MULTI ANI! Cand informatia e stocata pe CD, DVD, USB stick, ea este deja digitalizata. Trebuie doar sa gasesti softul potrivit pentru a rula informatia de pe DVD. Cum s-a mentionat deja, VideoLan (VLC - soft gratuit pe pagina oficiala) te ajuta sa vizualizezi continutul video de pe orice CD sau DVD.

| K0sti a răspuns (pentru Briciu_Damian_1957):

E deja digitalizat! Faci imagini la DVD-uri cu PowerISO, dupa care le montenzi tot in PowerISO si le vizualizezi pe PC cu ce player vrei! Recomand KMplayer, VLC sau MediaPlayer Clasic! PowerISO emuleaza o unitate optica virtuala, in plus poti sa scrii CD/DVD cu el!

http://www.epasystems.ro/playere-video/