| Dany_Adochitei_1997 a întrebat:

Cum pot face backup pe un hard disk extern?

Răspuns Câştigător
| robytoby a răspuns:

Cu Acronis sau Ghost, instaleaza Acronis si ai optiunea de a creea o imagine ISO pe care trebuie sa o arzi pe un CD, are aproximativ 180 MB, bootezi de pe CD si faci backup sau clona la HDD, pe mediul de stocare extern.
Succes.

2 răspunsuri:
| FabianelSHAF a răspuns:

Salut! Uite un tutorial pe youtube cum sa il faci: http://www.youtube.com/watch?v=x2N6s7SjwCw
sper ca te-am putut ajuta

| Bosutarionelconstantin a răspuns:

Soluția mea ideală pentru backup este rsync. Cu riscul de a mă repetă, o mai spun o dată, poate va fi cuiva de folos sau poate găsește cineva ceva flaw în ea: