| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face sa fac sa editez sau sa convertesc fisierele mele video?

4 răspunsuri:
| antonius74 a răspuns:

Iti recomand xilisoft video converter ca sa le convertezi si nero wave editor ca sa le editezi.

| Candyman a răspuns:

Eu iti recomand Pinnacle Studio. Face tot ce ai tu nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu folosesc Ultra Video Converter pentru conversii.
Poate:
- să taie anumite secțiuni din clipuri
- să adauge subtitrări peste cadrele video (ce vor fi citite de ORICE player)
- să recunoască și convertească toate formatele populare
- este destul de rapid, deși nu suportă (încă) procesoarele multi-core (o s-o facă în curând) - convertește un film DivX de 700MB în format pentru iPod (cu subtitrare) în mai puțin de 10 minute pe un Core2 Duo la 3GHz cu 4GB RAM.
- are o interfață prietenoasă și este extrem de ușor de folosit
- există opțiunea în care poți adăuga în listă mai multe filme de convertit (cu număr nelimitat) în cazul în care pleci de la PC
- calitatea clipurilor rezultate este foarte bună.
Pentru editări avansate, folosesc Video Studio 12.