| Nomyy a întrebat:

Dacă tai o parte dintr-un un video(dacă îl editez), cu "copyright" atunci, cand am să îl convertesc, nu o să mai aibă "copyright"?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Evident ca o sa aiba in continuare copyright. Si copierea partiala este tot ilegala.

Este ca si cum ai intreba "daca fur doar portiera unei masini este tot furt, sau este furt numai daca fur toata masina?"

| HandaSei a răspuns:

Cred că ai înțeles greșit ideea de copyright! rolling on the floor Nu se ia pe video integral, ci mai exact pe sunetul cu drepturi de autor din video.
În special melodiile care le conține!
Am văzut că ai mai pus o întrebare de genul și e vorba despre anime, ei bine da, dacă scoți sunetul la melodiile de început, sfârși și nu mai conține altele integrate în video... vei putea posta absolut unde vrei tu acel video!

| Nomyy explică:

Mă refeream la video-uri cu "anime-uri", dacă le puteam edita să nu mai fie cu "copyright", întrucat sa le post posta pe pagina mea, fără să fie șterse de pe facebook.

| Nomyy explică:

Te referi la op & the ending song? De la anime-ul respectiv?