| florentinf a întrebat:

Cum pot face un film sa ruleze intr-un dvd ( conectat la televizor) cu tot cu subtritare? Funda+vot.

4 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

1 la rand vezi sa ai mufele de la DVD bagate in televizor, aprinzi DVD-ul bagi CD-ul in DVD dai play si o sa-ti scrie la film mai multe limbi si dai tu pe romana, daca nu iti arata limbile cand intri la film atunci ai la telecomanda un buton pe care scrie "SUBTITLE" si dai de acolo subtitrarea in romana. Sper ca te-am ajutat

| Andruțăă00 a răspuns:

Pai ca sa poti face un film trebuie sa-ti faci un sidiu` dupa aia` il pui in Dvd. Dar ca sa aiba cu tot cu subtirare trebuie sidiu` facut. Succes. Funda? Vot?

| florentinf explică (pentru Andruțăă00):

Cd-ul trebuie facut intr-un anumit mod de exemplu dvdx prin nero, dar nu stiu cum sa-l fac pentru a admite DvD-ul video-ul

| Andruțăă00 a răspuns:

Daca ai un prieten apropiat care stie du-te la el, sau du-te la un expert care stie. Mai sunt de astia care stiu sa faca sidiuri cum vrei tu. Succes!