Întrebare recomandată | MeGustaHDX a întrebat:

Cum pot face un videoclip 720p pentru youtube, dacă am un PC mai slabuţ?

Răspuns Câştigător
| SASteve a răspuns:

Cu Camtasia Studio, merge bine, poti sa editezi cu ajutorul lui si poti face chiar si videouri de 1080p, partea cea buna e ca le inregistreaza direct intr-un codec si nu vor ocupa mult spatiu pe disk, cum ar ocupa daca ai face acelasi lucru cu FRAPS

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Defineste PC slabut. Ce fel de videoclip vrei sa faci?

| DaftPunk a răspuns:

Poti face si cu Movie Maker.Trebuie sa-i instalezi niste addons pentru HD 720p si 1080p.

Succes!

| Palaghianu_Emi_1993 a răspuns:

Sint de acord cu Serb_Stefan_1990, foloseste Camtasia Studio, editeaza bine chiar si la PC mai slabute, dar ma indoiesc ca ar fi vreo problema.
Daca nu incearca si Movie Maker-ul, dar prima data adauga niste addonsuri :
1. Cauta addons-ul [720hd, 1080p ]
2.Intra unde ai Movie Maker-ul, apoi intra in fisierul, Shared" dupa care creezei folderul,, profiles "
3. Apoi adaugi in folderul,, profiles " addons-urile, si gata treaba

P.S : Addonsurile sunt de forma.prx de obicei smug