| poechce a întrebat:

Cum pot face un videoclip pentru YouTube unde să fie afișate versurile unei melodii, iar respectiva melodie să cânte pe fundal?

Mulțumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Start->all programs->Windows movie maker pui melodia, cauti versurile pe net sau de unde le gasesti si dai la titles and credits->title on selected clip dai "paste" prima parte din versuri dar atentie sa se asorteze cu ce zice in melodie. Dupa ce ai terminat dai pe publist to this computer. Nu te complica sa faci imagini cu versurile in paint, picasa, gimp sau altele, e mai usor sa scrii versurile din movie maker si sa le atasezi la melodie prin titles and credits->title on selected clip si poti da efecte cum sa se miste scrisul cu versurile cum sa apara, sa dispara etc.

7 răspunsuri:
| `KiddO` a răspuns:

Ai nevoie de: un program gen Picasa, movie maker, etc., melodia respectiva si sa stii versurile happy.

| YTwatchdog a răspuns:

Eu am facut asta cu moviemaker ar trebui sa-l gasesti an C:\Program Files\Movie Maker

Scrii versurile an paint (asa stiu eu)le pui pe videoclip si al uploadezi pe YouTube

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuu prea complivat cel mai asimplu este sa descarci picassa 3. 6 si te descurci u

| Nox a răspuns:

Cu windows movie maker

| madymada a răspuns:

@Dannyjj... eu numa nu am intzeles cum se pune melodia...acolo la ''windows movie maker''

| madymada a răspuns:

@Dannyjj... eu numa nu am intzeles cum se pune melodia...acolo la ''windows movie maker''

| Traila_Leo_1997 a răspuns:

Cum pot face un videoclip pentru YouTube unde să fie afișate versurile unei melodii, iar respectiva melodie să cânte pe fundal?