| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot instala driverele corect la Windows XP/Vista/7/8/8.1?
Am primit un adapter wireless 802.11n logilink fara CD cu driver. Am cautat pe mai multe site-uri dar nu am gasit nimic bun. L-am descarcat l-am instalat si nu merge. Dati-mi va rog frumos un site de unde pot descarca driver-ul sau un program gratis cu care pot descarca toate driverele si cum se foloseste.

Funda big grin
Orice raspuns este bine primit.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite aici: http://www.logilink.com/showproduct/WL0084B.htm?seticlanguage=en
Vezi ca scrie in dreapta jos: Downloads.

17 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra pe http://www.ma-config.com/en
Apasa Start the detection. O sa-ti apara mai jos Agent installation. Apesi pe el si iti apare Automatic Installation.
Apesi pe el si se va instala un programel. Dupa trebuie sa apesi iarasi Start the detection. In My Drivers vei gasi toate driverele tale. Cele cu galben trebuie instalate obligatoriu, cele cu verde sunt update-uri si nu este obligatoriu sa le instalezi. Doar daca vrei. Apropo! Sa ai instalat in prealabil Adobe Flash Player. Succes!

| RaduTN a răspuns (pentru Salontanul):

Pai, sunt drivere doar cu verde si cu portocaliu. Pe cele cu portocaliu nu le pot descarca si instala. Si nu am gasit driver-ul adapter-ului in lista aia. crying
Cum pot instala driverele in alta metota?

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Pentru ca e o porcarie! Ai si pus botu vad...aoleu!

| Jipa95 a răspuns:

Pe windows 7/8/8.1 nu vei avea nevoie de nici un driver sa-ti configurezi adaptorul wireless. Practic il bagi in pc, si te conectezi cu el la o retea wi-fi, asta este tot.

| RaduTN a răspuns (pentru Jipa95):

Am windows Vista laughing
Ce pot sa fac?

| K0sti a răspuns (pentru Jipa95):

Aia sa o crezi tu si Fantassy la fel! Chiar azi am avut un stick MSI de care windows 7 habar nu avea! Mai exact asta: http://content.hwigroup.net/......80211g.jpg
Asa ca...iar dati sfaturi aiurea!

| Jipa95 a răspuns (pentru RaduTN):

Nu stiu de ce utilizezi mortaciunea aia de windows, dar iti recomand sa treci pe 7!
Daca esti gica contra si nu vrei sa renunti nici in cap la vista, pentru a-ti descarca driverele, intra pe site-ul producatorului, in cazul tau logink, cauta modelul adaptorului, si descarca-i driverul si instaleaza-l.

| Jipa95 a răspuns (pentru K0sti):

Nu chiar..si eu am un stick ( toto link ) cu antena detasabila de 2db. Pe xp si pe vista nu merge pana ii instalez driver-ul sa prind net cu el, dar pe 7 si 8, e plug and play nu mai necesita nici un driver il conectezi la pc si gata!

| K0sti a răspuns (pentru Jipa95):

Toate sunt pnp! De la XP incoace! Ai 5 degete la o mana si nu seamna unul cu altul, dar chinezariile astea! In concluzie, nu generalizati!

| RaduTN a răspuns (pentru K0sti):

Deci sa inteleg ca mai bine este sa descarci/instalezi un driver de pe site-ul producator-ului decat cu un program. Am testat multe programe dar toate m-au enervat. Cand era lumea mai buna ma punea sa bag License Key laughing

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Adica cum..."sa inteleg"? Iti trebuie indicatii pentru asa ceva? Tu de abia acum descoperi America?

| RaduTN a răspuns (pentru K0sti):

Credeam ca poti instala toate driverele cu un program gratis. Dar nu am gasit.
Am cautat pe site-ul de la logilink si am gasit driver-ul bun. wave

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Pai vezi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La windows 8 | 8.1... nu trebuie sa ii instalezi nici un driver deoarece si le genereaza si le instaleaza singur odata cu windowsul

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut RaduTN!
Daca vrei sa instalezi Toate Driverele la un calculator trebuie sa descarci Driver Booster.
http://www.iobit.com/driver-booster.php

Cu acest program poti descarca orice Driver de pe orice calculator/laptop.
PS:Trebuie sa ai o conexiune la internet ca sa poti descarca si instala Driverele.

1 Dupa ce ai descarcat Driver Booster instaleaza este foarte usor.

2 Nu trebuie neaparat sa ai licenta la versiunea Free (Trial) iti da posibilitatea sa descarci si instalezi 60 de Drivere.

3 Dupa ce face o Scanare mai intai verifica fiecare Driver in parte si dupa aceea poti sa dai Update (Updatezi toate Driverele la zi) si dupa aceea merge.

4 Cum sa faci setari pentru o conexiune wifi.Chiar daca este un adaptor Wifi.
http://videotutorial.ro/......ial-video/

| floryn1993 a răspuns:

Http://www.drivereasy.com/, descarca si :)

| RaduTN a răspuns (pentru floryn1993):

L-am descarcat l-am instalat am scanat toate driverele am descarcat si cand sa instalez driver-ul ma pune sa bag License Key. Dar daca dau pe manual n-am habar cum sa-l instalez. Nu este nici un setup.exe. Sunt doar 4 fisiere. Cum fac?