| xRelax14 a întrebat:

Cum pot instala un windows 7 pe laptop cu stick-u.
PS: Nu-i gasesc meniu de botare, e marca Asus. Funda big grin

Răspuns Câştigător
| Criterion a răspuns:

Incearca F2 pentru BIOS si Esc pt.meniul de boot.
Iar pentru boot de pe USB iata rezolvarea, cu tot cu tutorial si software:
http://wintoflash.com/home/en/
Descarca de aici:
http://www.freedownloadsplace.com/Products/40463/WinToFlash
Succes!

6 răspunsuri:
| CaDyiii a răspuns:

Ba da se poate instala windows si de pe stik dar trebuie intrat in bios
daca vrei sa il faci lasa un pm sau un id si iti explic

| Oanaeu56 a răspuns:

Cauta pe youtube marca de lalaptop cu un tutorial, e posibil sa afli happy

| al3xander a răspuns:

Trebuie sa intri in BIOS (cand il deschizi apesi Del, F2 etc, depinde de laptop) la "Boot Options" si sa dai prioritate mai mare la "USB HDD" (External HDD sau mai stiu eu cum se numeste) ca in imaginea asta http://lh4.ggpht.com/......_large.jpg

| xRelax14 explică (pentru Criterion):

Am facut cu turorialul acela, a trebuit sa fac bootabil stick-u, si sa il selectez din bios din hard in stick... pentru a schimba sistemu de instalare big grin

| xRelax14 explică (pentru Criterion):

Dar a aparut o problema la bootare, nu a urmat cmd-u meu comenziile la fel ca acelea din tutorial, eu am dat copiere la windows, doar sper sa fie bootabil pentru a incepe sa-l instaleze prin stick, daca functioneaza, dau funda! big grin. Daca nu mai incerc si tot rezolv sa ma rescumpar! big grin. Multa bafta!

| xRelax14 explică:

Succes,am bootat sticu si-am pus wind 7 pe el l-am bagat in functiune si se instaleaza, am sa revin in caz ca nu pot lua drivere sau na, nu ma descurc, o seara cat mai placuta va doresc tuturor! big grin