| Hirako a întrebat:

Cum pot intra pe un cont de Administrator la calculator daca nu stiu parola?/Cum o pot afla de pe un cont cu drepturi limitate?

2 răspunsuri:
| clorhidrat a răspuns:

Daca ai acces la Bios atunci poti sa aflii parola destul de lejer daca Pc-ul respectiv are unitate DVD-Rom. Exista o distributie de Linux cu care bootezi si iti cauta toate parolele de la utilizatorii de la Pc. Adica si de la Admin. Doar metoda aceasta imi vine in cap. Vezi aici: http://www.loginrecovery.com/

| Andries_Bogdan_1995 a răspuns:

Poti intra doar cu parola .......altfel nu ai cum doar daca schimbi windows-ul