| Rico_1149 a întrebat:

Cum pot mari rpm la cooleru de la procesor? Momentan e 2400rpm si vreau sa fie 3500 rpm ca nu imi raceste cum trebuie

Răspuns Câştigător
| dadonexus a răspuns:

El se regleaza automat doar daca nu ai un program anume sau un fan controler insa la 3500 de rp/m o sa fie un zgomot infernal asa ca lasa-l pe el sa se regleza

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vezi intai daca coolerul suporta 3500rpm si apoi mai discutam.
Daca e setat din bios pe "automatic" isi va regla singur turatia in functie de temperaturi.